قرآن ناطق(عج)

268 - نجات زندگی زناشویی با یافتن نکات مثبت:

نویسنده : زهرا رستگار

نجات زندگی زناشویی با یافتن نکات مثبت:   در هنگام درگیری با مشکلات زناشویی، متمرکز شدن بر اشتباهات آسان تر است. شما باید اشتباهات خود را اصلاح کنید، و فقط باید به هر آنچه در زندگیتان به شایستگی انجام شده توجه کرده و به آن عمل کنید. مشکلات در زندگی بدون دلیل پدیدار نمی شوند […]

نجات زندگی زناشویی با یافتن نکات مثبت:

 

در هنگام درگیری با مشکلات زناشویی، متمرکز شدن بر اشتباهات آسان تر است. شما باید اشتباهات خود را اصلاح کنید، و فقط باید به هر آنچه در زندگیتان به شایستگی انجام شده توجه کرده و به آن عمل کنید. مشکلات در زندگی بدون دلیل پدیدار نمی شوند و نقطه آغازی دارند. چنین چیزی در مورد هر مسئله خوب و مثبتی در روابط شما هم صادق است. بیشتر افراد وقتی یک زندگی نجات یافته را می بینند، فقط به دلیل مشکلات آنها فکر می کنند و فراموش می کنند به بررسی رابطه آنها در گذشته، برای یافتن نکات مثبت بپردازند.

جستجوی گذشته، به عنوان زوجی که با هم معاشرت داشته اند و یا به عنوان زوجی که تازه ازدواج کرده اند، شما را مجبور به بررسی دوباره حسنهایی که از ابتدا وجود داشته، می کند. اگر بطور جدی مصمم به بهبود بخشیدن زندگی خود هستید، چه زمان زیادی از ازدواجتان گذشته باشد و چه مدت کوتاهی، حتما برای یافتن و بکارگیری توانایی هایی که در آغاز رابطه تان داشته اید، نگاهی به گذشته خود بیندازید.

به گذشته برگردید، و از خود بپرسید چه چیزی موجب شده تا شما دو نفر کنار هم باشید. سعی کنید صفاتی که در ابتدا شما را به یکدیگر جذب کرد را به یاد آورید. چه سهمی در اهداف و آرزوهایتان داشتید؟ چه برنامه هایی برای آینده داشتید؟

اختصاص زمانی برای تفکر درباره روابط در ماه ها و سالهای اول آشنایی، یکی از مهمترین گامها جهت حفظ زندگی زناشویی می باشد. هنوز فرصتهایی برای یافتن آن چیزهایی که در ابتدا شما به آن جذب شدید وجود دارند که فقط در گوشه ای به فراموشی سپرده شده یا مشکلات باعث نادیده گرفتن آنها شده است.

از این بدتر وقتی جنبه های مثبت رابطه شما یافت می شود، مشکلات زندگی زناشویی تان دشوارتر می شوند، اما بی شک نکات مثبت وجود دارند، وگرنه شما در وهله اول با هم ازدواج نمی کردید.

حال که در مورد آنچه نقاط قوت را در آغاز رابطه تان بوجود آورده فکر کرده اید، می توانید از آن استفاده کرده و آنها را رشد دهید تا زندگی مشترک خود را به وضعیت اول بازگردانید. باور داشته باشیم که نجات و حفظ زندگی زناشویی کاری دشوار اما امکانپذیر است

۰ دیدگاه ارسال شده است

نظر خود را با ما در میان بگذارید