قرآن ناطق(عج)

16 - دین پوسته اى – ١

نویسنده : مهندس حسین رأفتی

دین پوسته اى - ١ ( 1393/06/29 ) در بحث قرآن ناطق مطرح شد كه چگونه طاغوت ادیان آزادى بخش را به تحریف برده و دوباره با گفتار و روش نو بر گرده مردم سوارمیشوند. خداوند در قرآن به ارسال رسل به تناوب براى ارائه راه سعادت و مبارزه با طاغوت به مردم تاكید دارد. ترغیب به مبارزه و شهادت طلبى براى تثبیت دین خدا و نجات انسانها.

دین پوسته اى – ١     ( ۱۳۹۳/۰۶/۲۹ )

در بحث قرآن ناطق مطرح شد که چگونه طاغوت ادیان آزادى بخش را به تحریف برده و دوباره با گفتار و روش نو بر گرده مردم سوارمیشوند.

خداوند در قرآن به ارسال رسل به تناوب براى ارائه راه سعادت و مبارزه با طاغوت به مردم تاکید دارد.

ترغیب به مبارزه و شهادت طلبى براى تثبیت دین خدا و نجات انسانها.

آنهایی که همت میکنند و تلاش( مجاهده) خداوند هم راه را نشانشان میدهد وهم نصرت و یارى. هم وعده قرب و هم وعده بهشت.

دین آخر خدا بعد از پیامبر هم نگهبان و حامى دارد. لذا اولین قرآن ناطق خود پیامبر مهربانمان وبعد از آن حجت هاى خدا که زمین هیچگاه از این بزرگواران خالى نخواهد بود.

شعر و کلیپ زیبایی هست با موضوع “خدا غریبه”.

وقتى نگاه و دیالوگ و توقع برخى مومنین را میبینیم نگاههاى چپه به دین ، خدا ، پیامبر و معصومین واقعا تاسف میخوریم.

ببینید از دین واقعى حضرت موسى( ع) و حضرت عیسى چه باقى مانده است؟

هر چه بر خلاف حکومت و استثمار مردم بوده از آن به گونه اى حذف و چپه کرده اند.

دین هایى که درخدمت حکومت ها هستند دین خدا نبوده و سعادت و کمال و قرب و تعالی انسان را در پى ندارد.

دین سکولار یعنى ما حکومتمان را بکنیم، و مردم براى خودشان اعتقادات و مناسکى داشته باشند تا جایی که به منافع فاسد مثلث زر و زور و تزویر( نظام سلطه- تعبیر قرآن طاغوت) صدمه اى نداشته باشد.

قاعدین و مردم بى همت و دنیا دوست ، نیز خیلى دین سکولار را دوست دارند. چون تکلیف چندانى ندارند و راحت خود را در بهشت فرض میکنند.

بنى اسراییل به حضرت موسى میگویند: تو و خدایت بروید و بجنگید ، بعد که دشمن را بیرون کردید مادر خدمتیم! !

 

امروز به یهودیان میگویند شما تنها مردم اختیار شده اید و این دنیا و بهشت و بقیه مردم دنیا( که طفیل شمایند) و خدا و فرشته ها همه براى شما هستند!!

به مسیحى هم میگویند حضرت مسیح کشته شد تا خدا از گناهان شما!! بگذرد.

دین خدا که براى رهایی ، حرکت و تعالى و وحدت انسانها بود به عامل برترى جویی، تفرقه و رکود و انحراف بشر شده و حکومتها مسیر خودشان را میروند.

حیف از دین نهایی خدا که ظاهر قرآنش دست نخورده مانده و چهاده معصوم با زندگى و بیاناتشان آن را تبیین و مجسم کردند ، آنگاه ما در قرن گسترش علم و تکنولوژى قرآن و سنت را چپه و مشابه دین تحریف شده مسیحى و یهودى ( فقط با تغییر اسامى) ببینیم.

تعبیر به ” چپه”شاید اغراق تلقى شود. چون ظاهر زندگى، نماز، قرآن، روزه، حج، زیارت ائمه( ع) ، خصوصا کربلا، خمس و زکات، مجالس بزرگداشت و عزادارى براى اهل بیت همه و همه در ظاهر با تشیع و دین خدا میخونه ولى فقط با ظاهر و پوسته دین و نه محتوى.

کار خاص و مفیدى از سیره اصلى انبیا و ائمه انجام نمیدهند ولى تا دلتان بخواهد از خدا طلبکارند.

جاى امام و ماموم هم برعکس است. گویی نعوذ بالله آنها براى براوردن حاجت ما خلق شده اند.

زیارتشان براى تجدید بیعت اطاعت نیست، بلکه ثواب خیالى و آمرزش احمقانه و درخواستهاى طلبکارانه!!!

چهارده معصوم با مجاهدت باور نکردنى سیره زندگى کردن را در شرائط سخت و واقعا هولناک مجسم و براى بشریت ترسیم کردند. آن وقت ما در مرکز تشیع در خرافات صفوى و قاجار و انگلیسى گرفتار باشیم.

نور حقانیت و مهربانى معصومین در مردم حق طلب اقصى نقاط عالم میرود. حیف باشد که محروم شویم.

تفکرات خود را مستند به حدیث معصوم( ع) میدانند ولى باترجمه غیر عالمانه و متضادبا صدها حدیث و آیه قرآن!!

در دین پوسته اى اصرار میشود تنها ظواهر و اسامى مهم و اثر گذارند. وبه مفاهیم و محتوى توجهى نشود. از زندگى و شخصیت و هویت و شاکله حضرت حر فقط چند روز آخر مطالعه میشود. در حالیکه در سنت و فرمولهاى قطعى خداوند عادل همه نیات و رفتار ما در شکل گیرى شخصیتمان مؤثراست.

انفجار با یک جرقه ظاهرا صورت میگیرد. ولى عوامل مورد نیاز آن اتفاق از قبیل ماده قابل اشتعال، گرما، فشار، اکسیژن و… باید قبل از جرقه مهیا باشند.

ضرورت ایمان   ،  تشکل و هم افزایی و همدلى است. امام رئوف در پیام به شیعیان به جناب ابا صلت میفرمایند: قسم خورده ام که براى انهایی که  تمزیق وتفرقه میکنند نفرین! کنم که در این دنیا به اشد عذاب گرفتار شوند! این جملات و تعابیر از امام مهربانى ها امام هشتم واقعا عجیب و نشان دهنده وظیفه سنگین ما هم افزایی و کمک به یکدیگر و تقویت جبهه مستضعفین است.

داعشى ها آیا همه افراد خبیثند؟ یا بعضا با اطلاعات غلط و انگیزه جهاد و شهادت به عضویت گروهى درامده اند که راهبرى اش با سیا ،  mi6 و موساد است.

اگر در راه غلطى به اشتباه بخشى از عمرمان را رفتیم ، مهم لحظه اى است که حجت خدا را ببینیم و به آن حجت عمل کنیم( که البته بسیار سخت است) و جناب حر فوق تصور ما بزرگند که برگشتند.

من چند بار خودم را امتحان کردم، همت و غیرت حر را نداشتم. حر میگوید در لحظه آخر که در جبهه مقابل است به این حد ازبینش سیاسى رسیدم که خود را بین بهشت و جهنم احساس کردم. و همانجا به سمت لشکر امام تاخت. سلام خدا بر حر.

این حماسه ها هر وقت یاداورى میشوند اشک را جارى میکنند.

تمام زندگى انبیا و اولیا و من جمله جنگها براى نجات و هدایت مردم است. هیچگاه هدف پیامبر یا امام کشتن مردم نیست. اکثر مردم جبهه مقابل ما ،خود قربانى هستند. شما رفتار و سخنرانى هاى امام حسین را در کربلا مطالعه کنید. حدود سى سال قبل که من مطالعه میکردم از صبر و امید امام خسته شدم. که چقدر خیر خواهى و سخنرانى؟؟ اتفاقا همان جا به خبر برگشت حر به دامان امام رسیدم !

انشاالله شاهد باشیم در زمان ظهور امام زمان هم همینطور است. عمده حرکت ایشان روشنگرى است. رسوا کردن ظلم و تحریک مردم دنیا براى قیام علیه آن.

لذا هر چه بغض و کینه از دشمنان اهل بیت دارید براى ” زندگى علیه نظام سلطه ” خرج و هر چه مهر و عاطفه داریم براى مردم مستضعف سراسر عالم.

مسیر را اشتباه نرویم. حدیثى که از امام رضا ع خطاب به ماها فرمودن( در بالا اشاره کردم به جناب ابا صلت) دقیق دوباره بخوانیم.

ما با مردم دنیا نه تنها جنگ نداریم بلکه دنبال نجات و سعادت ایشان هستیم. و انشاالله زنده و سعادت داشته باشیم به همراه ایشان پشت سر امام عصر علیه ظلم بجنگیم.

۰ دیدگاه ارسال شده است

نظر خود را با ما در میان بگذارید