قرآن ناطق(عج)

79 - همسرداری مردان

نویسنده : زهرا رستگار

همسرداری مردان تجربه نشان داده كه در زندگي زناشويي – و حتي درزندگي اجتماعي – مرد بايد مدير يا فرمانده باشد ! يعني اگر قرار باشد زندگي زناشويي قرين شادكامي و متعادل پيش برود ، اين وظيفه ي مرد است كه بايد تصميمهاي جدي و منطقي را بگيرد و همسر خود را اداره كند . […]

همسرداری مردان

تجربه نشان داده كه در زندگي زناشويي – و حتي درزندگي اجتماعي – مرد بايد مدير يا فرمانده باشد !

يعني اگر قرار باشد زندگي زناشويي قرين شادكامي و متعادل پيش برود ، اين وظيفه ي مرد است كه بايد تصميمهاي جدي و منطقي را بگيرد و همسر خود را اداره كند .

اداره ي امور زناشويي بايد به عهده ي مرد و همراه با ملايمت ، سياست و تدبير ، درايت و منطق باشد و در عين حال زن هم در قلمروي كارهاي خويش بايد آزادي كامل داشته باشد .

در ادامه به طرح چند مورد از تدابيري که مردان مي‌توانند در حفظ و ثبات ارتباط مطلوب و همسرداري مدّبرانه به کار گيرند، مي‌پردازم :

1- درس اول : در اولين قدم آقاي محترم بايد جنس زن و همسر خود را بشناسيد . تا بتوانيد يك فرمانده ي خوبي در زندگي باشيد .

2- درس دوم : وقتي كه نسبت به دنياي زنان شناخت پيدا كرديد ، حال براي شناخت همسرتان بايد رفتار و كردارش را در شرايط و موقعيتهاي مختلف زندگي به دقت بررسي كنيد .

3- در قدم بعدي نسبت به خواسته ها ، نيازها و تمايلات همسرتان آگاهي پيدا كنيد .

4- و همينطور شما هم توقعات و نيازهاي منطقي خودتان را از همسرتان ، در شرايطي مناسب به وي اعلام كنيد .

5 – طاقت ، ظرفيت و نحوه ي برخورد همسرتان را در موقع شنيدن حقيقتها ، حوادث و رازها بسنجيد .

6 – و از گفتن حرفهايي كه همسرتان ظرفيتش را ندارد و همچنين از طرح مسائلي كه وي نسبت به آن حساسيت و تعصب زياد دارد حتما بپرهيزيد.

7 – و بدانيد كه مطرح نكردن يك موضوع به معني دروغ گفتن نيست .

8 – اگر تمايل داريد كه زندگيتان متعادل پيش رود بايد نقش تعديل كننده اي داشته باشيد تا تحريك كننده ! درسته ؟

9 -از پرداختن به مسايل بي ارزش و پيش‌ پا افتاده خودداري كنيد تا لحظات خوشي را که مي‌توانيد با همسرتان داشته باشيد را کوتاه نکنيد.

10 – سالگرد ازدواجتان و سالروز تولد همسرتان را به ياد داشته باشيد . و جشني به اين مناسبت ها بر پا كنيد .

11- مردسالاري و رئيس بودن خود را به ذهن همسرتان القا نكنيد چرا كه باعث مي شويد كه او لجوج و حساس شود .

12 – اگر مي خواهيد كه همسرتان خواسته هاي شما را با ميل و رغبت انجام دهد ، هرگز از لحن زور و اجبار و توجيه هاي بي منطق و بي اساس استفاده نكنيد .

13 – مطمئن باشيد اگر احترام و ارزش همسر خود را در گفتار و كردار نگه داريد، هيچ جايگاهي براي شکسته شدن غزت خود باقي نگذاشته‌ايد.

14 – طوري باشيد كه بين بودن و نبودن شما در منزل فرقي باشد . هنگامي كه در منزل هستيد بيشتر با همسرتان صحبت و همكاري كنيد .

15 – بکوشيد لحظاتي را که در خانه هستيد، فقط صرف انديشيدن به نارسايي‌ها و گرفتاري ها نشود .

16 -خانم‌ها مايلند که شوهرشان تکيه گاه و پناگاه امن و مطمئني برايشان باشد.

17 -اگر در ارتباط برقرار کردن و تصميم‌گيري و … مشکل داريد، ابتدا در جهت رفع آنها بر آييد تا بتوانيد براي همسرتان مظهر اقتدار و اعتبار باشيد.

18 -مراقب باشيد اگر مشکلي با همسرتان داريد، تمام ابعاد روابطتان را تحت تاثير قرار ندهد، بلکه فقط در جايگاه خودش به او رسيدگي کنيد.

19 – تعارف‌ها و اختلاف‌ها، تقريباً در تمام روابط انساني موجود است، اما دقت کنيد که هميشه در اولين ظهور، بطور اصولي و اساسي حل و فصل شوند و به يك مشكل دايمي تبديل نشوند .

20 – خانم‌ها بيش از آنکه فکرش را بکنيد قابليت تغييير دارند، به شرط آنکه مطمئن شوند مورد دوست داشتن قرار مي گيريند و انديشمندند.

21 – به عشق همسرت و به فقط به خاطر او زندگي كن و از بودن در كنار او و هم صحبتي با وي بسيار خرسند باشید.

0 دیدگاه ارسال شده است

نظر خود را با ما در میان بگذارید