قرآن ناطق(عج)

332 - 4 جمله مهم و تاثیرگذار در زندگی زناشویی

نویسنده : زهرا رستگار

4 جمله مهم و تاثیرگذار در زندگی زناشویی       این 4 جمله را فراموش نکنید. شاید جر و بحث های کوچک با طرف مقابل تان در ابتدا با نرمی به نتیجه می رسد. اینکه هیچ دفاعی از خودتان نداشته باشید و خودتان روپا کوچک کنید در گرماگرم دعوا به نظر غیر منطقی می […]

4 جمله مهم و تاثیرگذار در زندگی زناشویی

 

 

 

این 4 جمله را فراموش نکنید.

شاید جر و بحث های کوچک با طرف مقابل تان در ابتدا با نرمی به نتیجه می رسد. اینکه هیچ دفاعی از خودتان نداشته باشید و خودتان روپا کوچک کنید در گرماگرم دعوا به نظر غیر منطقی می آید اما در واقع بسیار موثر است.

 

برای جلوگیری از جر و بحث این را بگویید ” شما به نظر من عالی هستی”

این بهترین جواب به سوالاتی از این قبیل است که آیا این شلوار من را چاق نشان می دهد؟ اگرجوابی غیر از جواب بالا را بدهید می تواند باعث ایجاد ناراحتی شود. “برن استین” می گوید به زبان آوردن افکارتان یا گفتن هر چیز کوچیکی که به ذهنتان می رسد، می تواند به روابطتان آسیب جدی برساند.

 

برای محبت این را بگویید” من تو رو بیشتر از هر چیز و هر کس دیگه ای دوس دارم”

طبق یک مطالعه اخیر، محققان این نمونه از صحبت کردن را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که افراد مورد بررسی، این نوع محبت ظاهری را هفته ای سه بار امتحان کردند. همانطور که احساسات واقعی به عنوان پایه زندگی محسوب می شود، محبت ظاهری هم می تواند به ادامه دوام رابطه کمک کند.

 

برای حفظ رابطه این را بگویید“من حالم خوبه”

طبق نظر “الیزابت برن استین” مواقعی وجود دارد که همسرتان می خواهد بداند چه چیزی شما را ناراحت کرده اما بعضی مواقع فقط برای اطمینان مجدد از حال شما دائم جویای حالتان می شود. کارشناسان این دروغ مصلحتی را پوشش محافظتی می نامند که در واقع مانند یک سپر یا حفاظ، همسرتان را از استرس و نگرانی حفظ می کند.

 

برای نشان دادن مراقبت عمیق این را بگویید ” من درک می کنم”

حتی اگر تمام جزئیات حرف همسرتان رو متوجه نمی شوید اما باز هم مهم است که وانمود کنید تمام گرفتاری های او رو درک می کنید. یکدلی – توانایی شناخت و درک احساسات طرف مقابل- مهم ترین بخش از هر رابطه ی دو نفره هست.

0 دیدگاه ارسال شده است

نظر خود را با ما در میان بگذارید